Pamiętaj, że dobry fotograf nigdy nie zaczyna od aktów! Najpierw jest portret, później topless, a na końcu akt :)

Nie mogę się doczekać zdjęć z majówki :) Nie jestem w stanie robić za Was selekcji i obracania zdjęć, ale jeżeli największy problem macie ze zmniejszaniem - to dobra, mogę się tym zająć :) W takim wypadku przesyłajcie spakowane zdjęcia przez www.sendspace.pl albo jakąś inną przestrzeń.
Jarek, 06.05.2008.


A do zdjęć najlepiej dołączać opisy :) . Dla mnie jest wygodnie, jeżeli opisy umieścicie w osobnym pliku, na przykład takim: opisy.txt. Te liczby na początku to numery zdjęć, czyli nazwy ich plików. Nie muszą być same cyfry, mogą być też litery. Po prostu Czajnik miał akurat numery.
Pozdrawiam, Jarek, 22.04.2008.


Nareszcie jest możliwość automatycznej konwersji zdjęć do laskowego formatu!!! Dość już męczarni! Jeżeli macie pliki JPG i windę XP, 2000 albo Vistę, to poczytajcie tutaj i spróbujcie. Dajcie znać, jak Wam poszło!
Pozdrawiam, Jarek, 06.12.2007.


Ostatnimi czasy nie ukazywały się nowe zdjęcia. Po zastanowieniu Gienek pozwolił mi zająć się aktualizacją strony. Zdjęcia nadsyłajcie zatem na mojego maila: jarekczek@poczta.onet.pl. Muszą być odpowiednio sformatowane (patrz niżej). Na ten adres możecie wrzucać też jakieś uwagi.
Pozdrowionka, Jarek, 26.09.2007.Na wstępie pragnę serdecznie podziękować wszystkim za nadsyłanie zdjęć ukazujących życie na Lasku.

Zanim jednak zdecydujesz się na ich wysłanie przeczytaj proszę kilka zamieszczonych poniżej uwag.

Spotkania na Lasku odbywają się w zasadzie co tydzień, docelowo zamierzam z jednej imprezy umieszczać maksymalnie dziesięć zdjęć, a z dużych zlotów chatkowych kilkanaście.
Bezpośrednio po imprezie z chęcią opublikuję większą ilość zdjęć w celu umożliwienia wszystkim ich zobaczenie czy skopiowanie. Stosownej korekty ich ilości dokonam po czasie - powiedzmy po miesiącu.

Biorąc pod uwagę czas ładowania stron, a także rozdzielczość monitora, zdjęcia powinny mieć rozmiar nie większy niż 200iKB i być zapisane jako *.jpg o maksymalnej szerokości 980 pikseli.
Przesyłając zdjęcia spełniające powyższe kryteria zaznacz w mailu, że zdjęcia są gotowe do umieszczenia na serwerze. Takie fotki postaram się opublikować do kilku dni.
Jeśli kompresja zdjęć, zmiana formatu czy skalowanie stanowi dla Ciebie problem, nie przejmuj się, prześlij jak leci, a ja odwalę za Ciebie tę robotę. Czas publikacji takich zdjęć niestety znaaaaacznie się wydłuuuuuży, więc o ile możesz to oszczędź mi tej pracy.

Wyślij tylko zdjęcia na których są przede wszystkim osoby przebywające na Lasku.
Chociaż wykonane przez Ciebie zdjęcia ukazujące drzewa, roślinki, kwiatki, zwierzęta, chmurki itp. mogą być bardzo ładne, to jednak przewiduję ich nieliczne umieszczania na stronie.

Podaj datę wykonania zdjęć oraz swój pseudonim artystyczny lub imię w celu opisania strony ze zdjęciami.